Önkéntesség az IKSZ-ben

Az Informatikai és Könyvtári Szövetség – mint kulturális közhasznú tevékenységet végző szakmai érdekvédelmi szervezet – Alapszabályában rögzített céljai megvalósításához fontosnak tartja a tagkönyvtárak aktívabb bevonását a szervezet munkájába.

Ennek új formája, hogy a Szövetség 2023. évtől szerződött, regisztrált önkéntes munkatársakat is alkalmaz. A segítő tevékenység elsősorban az IKSZ könyvtári programjainak szervezésében és lebonyolításában való részvételre terjed ki, és bármelyik tagkönyvtárban végezhető.

A közérdekű önkéntes tevékenységről szóló 2005. évi LXXXVIII. törvénynek megfelelően várjuk azon kollégák jelentkezését, akik szeretnének csatlakozni az IKSZ csapatához, és szívesen segítik a szervezet munkáját.

Jelentkezni az önkéntes szerződés beküldésével lehet.

Beküldendő a kitöltött és aláírt szerződés 2 eredeti példányban, kizárólag postai úton.

Postacím: Informatikai és Könyvtári szövetség 3300 Eger, Kossuth Lajos u. 16.

További információ: Tőzsér Istvánné, e-mail: tozser.istvanne@brody.iif.hu; +36 20 548 2552