KönyvtárMozi szakmai nap Egerben, a Bródy Sándor Könyvtárban

Az Informatikai és Könyvtári Szövetség és a Bródy Sándor Könyvtár a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával 2024. szeptember 23-án KönyvtárMozi szakmai napot szervez az egri Bródy Sándor Könyvtárban, melyre szeretettel vár minden kedves érdeklődő kollégát!

Magyarországon a vármegyei hatókörű városi könyvtárak tevékenységi körében kiemelkedő szerepe van a Könyvtárellátási Szolgáltató Rendszernek, azon belül a KönyvtárMozi szolgáltatásnak. A szolgáltatás célja egyrészt a magyar filmkultúra kiemelkedő értékeinek bemutatása a kistelepülésen élőknek, másrészt olyan kulturális alapú közösségszerveződés segítése, amely együttes élményének a film világát tekinti.

Az elmúlt években szembe kellett néznünk a Covid 19 okozta nehézségekkel. Mindezek hatással voltak a könyvtárak és azon belül a KönyvtárMozik tevékenységére is. Újra kell/kellett építeni a közösségeket, melyben újabb vetélytársként a streaming csatornák is feltűntek a palettán. Hogyan kezeljük ezen új helyzeteket? Mennyire segíthetnek nekünk mindebből kilépni a könyvek, az irodalom és a film párbeszéde? Milyen új módszerekkel tudunk új közösségeket építeni, vagy a régieket feléleszteni? Szakmai napunkon ezekre a kérdésekre szeretnénk együtt gondolkodva válaszokat keresni.

Program:

09.00 – 10.00: Regisztráció
10.00 – 10.10: Köszöntők
10.10 – 10.50: Az irodalom és a film párbeszéde – Film és irodalom kapcsolata
dr. Kusper Judit PhD egyetemi docens, Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, a Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet igazgatója
10.50 – 11.25: Kihagyhatatlan filmes adaptációkMárkus István, Csorba Győző Könyvtár, Pécs
11.25 – 12.00: A Cigánymesék új foglalkoztató füzeteinek élményalapú bemutatásaKoleszár Márta, Katona József Könyvtár, Kecskemét
12.00 – 13.00: Ebéd
13.00 – 14.00: Választható workshopok:
– „Vándorlok, vándorlok, a világ végeig…” Jankovics Marcell János Vitéz c. filmjének élményalapú feldolgozása a KönyvtárMoziban – Szécsényi Orsolya, Bródy Sándor Könyvtár, Eger
– Slow movie – játék a silent bookkal – Pauer Erika, Bródy Sándor Könyvtár, Eger
14.00 – 14.40: 110 éves a magyar animáció Ráduly György, a Nemzeti Filmarchívum igazgatója