Gratulálunk!

Dr. Hoppál Péter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium kultúráért felelős államtitkára a Magyar Kultúra Napja alkalmából átadta a Minősített Közművelődési Intézmény és a Minősített Könyvtár címeket, valamint a Könyvtári Minőségi Díjakat.

Minősített Könyvtár címre azok a nyilvános könyvtárak pályázhattak, amelyek bevezették és több éve sikeresen alkalmazzák a minőségmenedzsment eszközrendszerét és jelentős eredményeket értek el a szervezetfejlesztés területén is. A nyertes intézmények a címet öt évig birtokolhatják.

2023-ban Minősített Könyvtár címet nyert el:

• Balatoni Regionális Történeti Kutatóintézet, Könyvtár és Kálmán Imre Emlékház, Siófok
  • Ceglédi Városi Könyvtár, Cegléd
  • Eötvös Károly Megyei Könyvtár, Veszprém
  • Flesch Károly Közművelődési, Könyvtári, Kulturális és Városmarketing Közhasznú Nonprofit Kft. – Huszár Gál Városi Könyvtár, Mosonmagyaróvár
  • Hamvas Béla Pest Megyei Könyvtár, Szentendre
  • Mészáros Károly Városi Könyvtár, Hajdúdorog
  • Solymár Imre Városi Könyvtár, Bonyhád
  • Széchenyi István Városi Könyvtár, Sopron
  • Szentes Városi Könyvtár, Szentes

A Könyvtári Minőségi Díjat az a modellértékű szolgáltatásokat alkalmazó Minősített Könyvtár kaphatja meg, amely kiemelkedő, töretlen színvonalon valósít meg innovatív szolgáltatásokat, amit a könyvtárhasználók elégedettsége, a partnerek véleménye is alátámaszt.

2023-ban Könyvtári Minőségi Díjban részesült:

• Jászkerület Kulturális és Művészeti Közhasznú Nonprofit Kft. Városi Könyvtár, Jászberény
  • Verseghy Ferenc Könyvtár és Közművelődési Intézmény, Szolnok