Az Év Fiatal Könyvtárosa díj díjazottjai

Az Év Fiatal Könyvtárosa díj az Informatikai és Könyvtári Szövetség és a Magyar Könyvtárosok Egyesülete által 2001-ben alapított elismerés a harmincötödik életévüket még nem betöltött magyar könyvtári szakemberek számára. Az elismerést évente egyszer, a könyvtáros-egyesület országos vándorgyűlésén adják át.

Az elismerés díjazottjai:

2001
Lukácsné Varga Judit: A Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem Egyetemi Központi Könyvtár honlapjának elemzése és jövőbeli fejlesztési lehetőségei

Dömsödy Andrea: A könyvtár-pedagógia rendszere és fejlesztésének lehetőségei

Hegyi Ádám: A mezőtúri református gimnázium könyvtára a XVIII. században

Várhelyi Eszter: Esélyteremtés a könyvtárakban

2005
Gerencsér Judit: Az Európai Unió mint téma a hazai könyvtárosképzésben a 21. században

2006
Balla Ildikó: Időszaki kiadványok (Meglátás a felhasználó és a könyvtáros szemével)

Buzai Csaba: Kedves Naplóm!… Blog a könyvtárban

Oláh Róbert: A beregi oskolamesterek olvasmányai a 18–19. század fordulóján

2009
Paszternák Ádám: Webes szolgáltatási háló könyvtárak számára – az ötlettől a megvalósulásig

Kristóf Ibolya: Könyvtárpedagógia a felsőoktatásban

2011
Bedekovity Zóra: Esélyegyenlőségi törekvések a kistelepüléseken. A mozgókönyvtári ellátás gyakorlata a szekszárdi kistérségben
Tóth Renáta: Utazz velünk…, köss ki nálunk! A Deák Ferenc Megyei Könyvtár Gyermekkönyvtára új honlapjának bemutatója (különdíj)

2012
Lencsés Ákos: A felhasználói bizalom és a népszámlálási adatok digitális szolgáltatása. Magyarországi háttér és projektterv a brit példa alapján
Hicsik Dóra: „Csak anyanyelvemen lehetek igazán én…” A szabadkai Városi Könyvtár magyar anyanyelvű olvasóinak helyzete, az anyanyelvű tájékoztatás hatékonyságának növelése (különdíj)

2013
Zahuczky László: Életrajzi adatbázisok és adatgyűjtemények létrehozásának módszertana
Horváth Péter: Magunk alatt vágjuk a fát? Tanulmány a digitalizálás megítéléséről a könyvtárosok körében (különdíj)

2014
Kecskeméti Gergely: A Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Kuno Könyvtárának kölcsönzési politikájának és szabályzatának kialakulása
Bedekovits Tamás: Angol, könyvtáros szakmai-idegennyelvi kompetenciák fejlesztése a web 2.0 segítségével (különdíj)

2015
Börzsönyi Nóra: Hozzáférhető tudomány Az open access és az értéknövelt publikációk világa a könyvtári gyakorlat tükrében
Puskás Nikoletta: Információs grafika alkalmazása a könyvtári tájékoztatásban (különdíj)

2016
Gergely Gyöngyvér Ildikó: Olvasók diadala. Online olvasásfejlesztési játék a Z generáció igényeire szabva. Olvasóvetélkedő webes felületének tervezése, elemzése
Rózsa Dávid: Szakkönyvtár a holnap határán. Trendek, új feladatok, megújuló szolgáltatások külföldön, a magyar szakkönyvtári rendszerben és a KSH Könyvtárban (különdíj)

2017
Mohácsi Zoltán: Katonaősök nyomában. Első világháborús digitalizált dokumentumok térképes adatbázisa
Mészáros Kornélia: Megőrzés és megosztás egyházi környezetben. A Magyarországi Evangélikus Egyház (MEE) gyűjteményeinek digitalizálási projektje a reformáció kezdetének 500. évfordulójára készülve (különdíj)

2018
Szüts Etele: A Forum Hungaricum Nonprofit Kft. aggregációs szolgáltatása a Közgyűjteményi Digitalizálási Stratégia keretében. Tartalomszolgáltatás az Europeana felé
Jeneiné Ecseri Mariann: Fiatalok Könyvtára Cegléden (különdíj)

Bors Anikó: Lépésről lépésre a statisztika felé – Gamifikáció a KSH Könyvtárban
Farkas Edit: A helyismereti tevékenység népszerűsítése Székesfehérváron és Fejér megyében (különdíj)

Jakab Zsolt: Fiatalok a könyvtárban avagy hogyan szólítsuk meg őket
Bessenyei Ágnes: A Nemzeti Színház XIX. századi szövegkönyvei az Országos Széchényi Könyvtárban (különdíj)

2021
Békésiné Bognár Noémi Erika: Tanulás, találkozás, élmény a könyvtárban. Útmutató a könyvtári programok szervezéséhez
Farkas Renáta: A könyvtár útjai. Merre tovább könyvtárosként? (különdíj)

2022
Kajári Katalin: Híd a kamaszokhoz: a Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ ifjúsági részlegének bemutatása.

2023
Lovas-Szabó Kitti: Van még hely a polcon? : A silent book, mint új műfaj a könyvtárakban